Gösterme

Hizmetlerimiz

Size sunduğumuz bazı hizmetlerimiz

Çalışmış olduğumuz bazı kuruluşlar

Bizimle çalışmak isteyen tüm kurumlara memnuniyetle tavsiye ederiz.

CharacterIX® Kişilik Envanteri

Kullanım Alanları

İşe Alım Süreci

CharacterIX Kişilik Envanteri, alışılagelmiş işe alım süreci uygulamalarının yanı sıra kurumlara farklı bir hizmet daha sunar: Kurumlar, açtıkları pozisyona başvuran tüm adaylara CharacterIX Kişilik Envanterini uygulama ve pozisyon için değerlendirmek istedikleri kişi sayısına göre rapor satın alabilme ayrıcalığı elde ederler. Ayrıca toplu işe alım süreçlerinde aynı anda çok sayıda adayın envanteri cevaplayabilmesi mümkündür.

Danışmanlık-Koçluk-Mentörlük

CharacterIX Kişilik Envanteri, kurumların insan kaynakları tarafından uygulanan danışmanlık-koçluk ve mentörlük çalışmalarını güçlendirecek; kişilerin de “öz değerlendirme” sırasında bireysel olarak kullanabilecekleri etkili bir araçtır. Kişinin değerlerine ilişkin rapor sunan farklı bir modülle insan kaynakları uygulamalarına ve bireysel öz değerlendirme çalışmalarına ekstra katkı sağlar.

Uyumlu – Performansı Yüksek Takım Oluşturma

CharacterIX Kişilik Envanteri ‘Kurumsal Rapor Uyum’ modülü ile yüksek sinerji barındıran çalışanların ortak yönlerini, çatışma noktalarına ilişkin çözümleri içeren hizmet raporları sunar. Ayrıca işe başvuran adayların sahip olduğu potansiyellerin takım için ihtiyaç olup olmadığının anlaşılmasını sağlar.

Performans Değerlendirme

Performans değerlendirme süreci sonrası kişi ve departmana uygun performans hedefleri netleştirilirken güçlü kullanılan potansiyeller ve potansiyel risk analizleri ile performans hedeflerinin en doğru şekilde belirlenmesine yardımcı olur.

Kariyer Yönetimi

CharacterIX Kişilik Envanteri, kurum çalışanlarının kişilik özellikleri ile stres altındaki tutum ve davranışlarını referans alarak terfi, yedekleme ve hatta kariyer geçişini kapsayan kariyer planlama süreci çalışmalarına rehberlik hizmeti verebilmektedir.

Kuruma Özgü Yetkinlik Seti

Yetkinlik modülünde yer alan 136 tane potansiyel arasından seçim yaparak ilgili pozisyon için yetkinlik belirleme yani pozisyon için görev yetkinliklerini oluşturma hizmeti vermektedir. İş/profil yetkinlikleri mevcut ise bu yetkinlikler ‘Yetkinlik Seçim Ekran’ modülü ile eşleştirebilmektedir.

Eğitim İhtiyaç Analizi

CharacterIX Kişilik Envanteri, benzersiz bir hizmet sunan ‘Kurumsal Eğitim Önerileri’ modülü ile ekstra bir kaynak kullanımı gerektirmeden çalışanların ya da kurumun eğitim ihtiyaç analizini yapabilmekte ve en çok ihtiyaç duyulan eğitimden en az ihtiyaç duyulan eğitime göre toplam dokuz adet eğitimi raporlayabilmektedir.

Liderlik

CharacterIX Kişilik Envanteri yöneticilerin düşünme tarzı, iletişim tarzı, motivasyon tarzı ve liderlik tarzını raporlayan modülleri ile kurumun, kendine özgü liderlik modelini oluşturmasına veya mevcut liderlik modelini geliştirmesine olanak sağlamaktadır.

Çeşitli Çalışma Modülleri

CharacterIX Kişilik Envanteri, günümüz iş dünyasının ihtiyaçlarını öngörerek kurumlardaki insan kaynakları uygulamaları için farklı modüller geliştirmiştir. Bu modüller;

 • Duygusal Zekâ Modülü
 • 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Modülü
 • Dijital Yetkinlikler Modülü
 • DÜNYANIN AKILLI ALGORİTMA İLE
  ÇALIŞAN İLK ENVANTERİ

  Doğru bilgiye ulaşmak için geliştirilmiş eşsiz kontrol sistemi

  Potansiyel Üzerinden Analiz İmkanı Sunan
  Tek Kişilik Envanterdir.

  Kişi İle Characterix Envanteri
  Bilimsel Çalışmamız Yapılmıştır.

  Kişi İle Characterix Envanteri
  Liderlik Bilimsel Çalışmamız Yapılmıştır.

  Characterix Kişilik Envanteri İle
  Üretilmiş Kapsamlı Rapor Sayısıdır.

  CharacterIX®
  Kişilik Envanteri Nasıl Çözülmeli?

  Mesleki yönelim, İnsan Kaynakları (Beyaz Yaka, Mavi Yaka) alanındaki envanterlerimizi çözerken dikkat edilmesi gerekenler.

  Sorunuz mu var?