Gösterme

Characterix Envanteri


Rivayet olunur ki başarı, mutluluk herkesin ulaşmak istediği kalbinde yaşayan bir amaçtır. En tembelimiz, en iş bilmezimiz için bile bu amaç içimizde yaşamaktadır. Birçoğumuz bu amacın peşinden koşsa da engellerin, ataletin, zorluk ve imkânsızlıkların içinde boğuşmaktayız. Umudumuzu çoğunlukla yitirmiş durumdayız. Hepimiz bir yardım elinin bize uzatılmasını, bir kurtarıcının sihirli değneği ile bizi zorluklardan çekip almasını istiyoruz.

Ne zaman bu yola çıksak isteği ve sebatı az olanlar yolda birer birer dökülüyor, yoruluyoruz, düşüyoruz kalplerimiz kırılıyor. Ayrılıyoruz, bölünüyoruz. Hırslarımıza yenik düşüyoruz. Kıskançlık içinde yolumuzdan sapıyoruz.

Her seferinde daha da zorlaşıyor, bir amaca yönelmek… Engeller, hiçbir işe yaramaz bahaneler içimizi kaplıyor. Her pazartesi başlanan ve çarşambaya gelmeden bırakılan zayıflama rejimlerine döndük değil mi?

İsteklerimiz sınır tanımıyor, konfor alanımızdan çıkamadan birçoğumuz karanlık yolara, bataklıklara saplanıp kalıyor değil mi?

Desem ki; birçok yol var. Gitmeyin yok oluş vadisine. Beklemeyin bir kurtarıcı, çizin kendi yolunuzu, koyun hedeflerinizi, aşın engelleri. Çıkın kendinize doğru, dinleyin kalbinizi. Biliyorum anlatamıyorum, okuyorsunuz, yaşıyorsunuz sizde biliyorsunuz değil mi?

Ateşe koşmasını seviyorum. Yolu seviyorum, mücadeleyi seviyorum. Gerçek aşkı seviyorum. En çokta çocuklarımızı seviyorum. İnsanca bir geleceği umut etmesini seviyorum. Birlik içinde olmayı seviyorum. Dayanışmayı seviyorum. İnanmayı seviyorum. Yapılmayanı yapma çabamı seviyorum. Kendime, başkalarına inanmayı seviyorum… Yeni bir yol açmak niyetim. Birlikte üretmek, uzmanlaşmak Birlikte kazanmak istiyorum. Her zaman daha iyisine yapmaya çabalamak istiyorum. Gelişmek istiyorum. Öğrenmek istiyorum. En çokta uzmanlaşmak istiyorum.

Sevgili Characterix Envanteri paydaşları, yol arkadaşlarım;

  • Size yeni hiç bir şey öğretemem. Bir kurtarıcıda değilim. 
  • Uzmanlıklarımızı geliştirmek noktasındayım.
  • Değer yaratmamız gerektiğini düşünüyorum.
  • Kalbinizin sesini dinleyin.
  • Birlikte çalışalım, birlikte büyüyelim.
  • Birlikte üretelim.
  • Zamanı kaybetmeyelim.

Aykut YILDIRIM

Sevgiler